Gezegeni Degil, Çorbayı Isıttık, Bekleriz

Gezegeni değil çorbayı ısıttık! Daha fazlası için beklemeyin, harekete geçin, bize katılın!

Created with Admarket’s flickrSLiDR.

Üretim ve tüketim kalıplarıyla, kirli enerjilerle, yalancı çözümler ile bu iklimi biz, insanlar çekilmez hale getiriyoruz. Ama çare var! Çare yine biziz!

Aralık ayının 2. haftası Danimarka’nın Kopenhag kentinde tüm dünyanın gözlerini çevireceği 15. Taraflar Toplantısı öncesi, Ankara’da geniş katılımlı ve şenlikli bir iklimin oluşacak ve bu şenlik iklimi, toplumsal bilinci arttırarak
Türkiye’nin iklim değişikliği politikalarında olumlu bir değişim yaratacaktır.

Buna siz de katkı koyun!

Hükümetimizin daha hızlı adım atması, hassas bir ülke olan Türkiye’nin geleceğini birincil dereceden etkileyecek olan iklim krizine karşı adil, sürdürülebilir ve katılımcı bir iklim politikası üretmesi gerekiyor. Bugünden Başbakan’a gelecek kuşaklar için mesajımızı gönderelim ve diyelim ki: “Gezegeni değil, çorbayı ısıt!”

350 Ankara Girişimi, iklim değişikliğine dikkat çekmek ve Kopenhag’a gidecek iklim müzakerecilerine bir mesaj yollamak için tüm Ankaralıları 22 Kasım Pazar günü saat 13:00-15:00 arası Kuğulu Park’a bekliyor! El yapımı organik tarhana çorbamızı sıcak sıcak içip, gezegeni serin tutmak için Türkiye’nin de adım atması gerektiğini Başbakan’a ileteceğimiz büyük kartpostal ile gösterelim. Gezegenin doğal kaynakları gibi çorbamız da sınırlı, elinizi çabuk tutun!

Pazar günü görüşelim!

Şenlik Çağırıcıları:

350 Ankara Girişimi; İklim İçin Gençlik, Önce Çocuklar – İklim Hareketi, Perşembe Akşamı Bisikletçileri, TÜDEF (Tüketici Dernekleri Federasyonu) ve Sola’çek tarafından desteklenen geniş katılımlı bir iklim hareketidir.Kavaklıderem Derneği, “Çağdaş Semt Yaşamını” hedefleyen ve çalışmalarıyla Ankara’da gündem belirleyici konumda olan en önemli yerel katılımcı sivil toplumkuruluşlarından biridir.

Scridb filter
Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

Comments are closed.